Ak by sa nás niekto opýtal, či by sme si znovu vybrali realizáciu odbornej praxe v podniku, tak povieme jednoznačné ÁNO.

Letná prax v Mondi SCP Ružomberok nám priniesla veľa skúseností aj zážitkov. Hneď od začiatku nás zapojili do pracovného procesu. Je zaujímavou skúsenosťou „vplávať“ do kolektívu ľudí a sledovať ich zvyky, pracovný slang, postupy, zmýšľanie. Mali sme možnosť overiť si naše teoretické technologické znalosti priamo v praxi. Mohli sme priamo nahliadnuť do výroby a sledovať prácu papierenských strojov a zariadení na celulózke aj regenerácii. Na prehliadkach závodu nás sprevádzali technológovia z jednotlivých oblastí výroby, ktorí nám ochotne odpovedali na všetky naše otázky. Zapojili nás aj do rôznych laboratórnych skúšok, ktoré sa mohli javiť ako náročné, no všetko sa zvládlo vďaka dobrému vedeniu a výdatnému obedu za 1€ ☺.

Ak by sa nás niekto opýtal, či by sme si znovu vybrali realizáciu odbornej praxe v podniku, tak povieme jednoznačné ÁNO. Treba využiť príležitosť, ísť sa pozrieť do závodu a spraviť si svoj vlastný obraz o tom, či je práca v priemysle tiež cestou alebo či sa človek poberie iným smerom pri hľadaní zamestnania. 

Dominka Krčová a Katarína Voleková

Komentáre sú uzatvorené

© 2018:ODCP FCHPT STU, educell.sk, All Rights Reserved | Innovation Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress